Dieta „ślubna”. Czyli jak szybko schudnąć przed ślubem?

Wystarczy wpisać w przeglądarce hasło: dieta ślubna. Wyświetla nam się mnóstwo natychmiast skutecznych rozwiązań: 6 genialnych sztuczek, dieta panny młodej, jak zgubić zbędne kilogramy i uzyskać promienny wygląd, detoks przed ślubem itd.

Co myślimy o tych „natychmiastowych efektach”  oraz dietetycznych błyskawicznych przedślubnych zabiegach? Nic dobrego.

Dieta ślubna to mit

Nie ma czegoś takiego jak „dieta ślubna”. Jest natomiast dieta rozumiana jako element naszego stylu życia. Każdego dnia podejmujesz setki decyzji żywieniowych (z większości nie zdajesz sobie sprawy). Jeśli będziesz bardziej uważny – twoje decyzje będą świadome. Jeśli będziesz sobie przychylny – twoje decyzje będą dobre.

Pomyśl o tym jak się czujesz. Traktuj siebie z szacunkiem. To nie jest łatwe. To wręcz bardzo trudna praca jest. Ale kiedy się tego nauczysz w sposób naturalny zaczniesz dokonywać właściwych wyborów. W zakresie jedzenia również.

Kiedy zdrowo jesz? Wtedy kiedy dobrze się czujesz. Masz siłę i energię. Nic cię nie boli. Nic ci nie dolega.

Zapomnij o głodówkach i detoksach (czy to nie dziwne, że oferty diet oczyszczających nigdy nie mówią konkretnie z czego mają nas „oczyścić” lub wręcz „odtruć”)?

Jeśli czytałaś/eś nasze wpisy poświęcone temu problemowi, to wiesz, że twój organizm odtruwa się sam, w sposób naturalny. Nie przeszkadzaj mu w tym.

Twoja dieta zawsze powinna być smaczna i pełnowartościowa. Powinna Ci dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Jak skutecznie schudnąć i utrzymać ten efekt ?

Jeśli chcesz schudnąć musisz określić dwie wielkości: swoją podstawową przemianę materii: PPM oraz deficyt kaloryczny, czyli ujemny bilans kaloryczny – stan, w którym spalasz więcej kalorii niż ich sobie dostarczasz (popyt przerasta podaż) i który musisz utrzymać w trakcie odchudzania (poczytaj o deficycie kalorycznym).

Ujemny bilans kaloryczny utrzymany na poziomie 200 – 300 kcal pozwoli Ci schudnąć zdrowo. Zdrowo czyli w rozsądnym tempie (od 0,5 do 1 kg. utraty masy ciała tygodniowo).

Codzienne menu powinno zawierać warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, nabiał, ryby, tłuszcze roślinne, orzechy i ziarna. Produkty  nieprzetworzone, bogate w białka i tłuszcze pomagają dłużej zachować uczucie sytości.

Deficyt kaloryczny to jedyny warunek diety redukcyjnej. Nie musisz ćwiczyć – choć naprawdę warto i gorąco do tego zachęcamy. Po pierwsze z ruchu pod każdą postacią wynikają dla Ciebie same pozytywy, po drugie – aktywność fizyczna podniesie twoją PPM, dzięki czemu możesz jeść więcej, a mimo to chudnąć (bo deficyt kaloryczny będzie nadal utrzymany).

Codzienna aktywność poprawi jakość Twojego życia bo: obniży poziom stresu (przed ślubem to szczególnie istotne), poprawi jakość snu, jest zastrzykiem z endorfin, zatem da ci entuzjazm i optymizm.

Jeśli obawiasz się, że w nawale obowiązków związanych z przygotowaniami do ślubu temu nie podołasz – skorzystaj z naszej specjalnej oferty adresowanej do par i skontaktuj się z nami.

2 komentarze do “Dieta „ślubna”. Czyli jak szybko schudnąć przed ślubem?”

  1. Ja schudłam przed ślubem ale na diecie pudełkowej (zamawiałam z cateringu 5PD w Poznaniu), od razu powiedziałam sobie, ze żadnych głodówek sobie nie urządzę, chce jeść normalnie, ale zdrowo i regularnie i dieta pudełkowa właśnie to mi zapewniała. Po 3 miesiącach zamawiania ważyłam 10 kg mniej, dla mnie był to rewelacyjny efekt 🙂

    1. i do tego namawiamy – zdrowy rozsądek i zachowanie równowagi we wszystkim – w diecie również:); gratuleujemy efektu!!!pozdrawiamy, Projekt Karma

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *